top of page

Připomeňme si náš nezapomenutelný večer

SEZNAMTE SE S VÍTĚZI 4.ročníku

1. místo
DAVID COUFAL
2. místo
ELIŠKA HŘEBÍČKOVÁ
A
ONDŘEJ VOKURKA
Screen Shot 2020-12-08 at 9.38.58 PM.png
Screen Shot 2020-12-08 at 9.38.44 PM.png
3. místo
NATÁLIE TUŽILOVÁ
Screen Shot 2020-12-08 at 9.38.51 PM.png

NAPSALI O NÁS

Soutěž byla nejprve odložena z letošního jara, ale ukázalo se, že ani podzimní termín neumožní běžný průběh. Organizátoři z Nadačního fondu Šance pro děti tak stáli před nelehkou výzvou, jak talentovou soutěž uspořádat a zároveň vyhovět přísným hygienickým nařízením. 

Vše se nakonec povedlo vyřešit a finále i závěrečný vánoční koncert proběhly online, diváci mohli vše sledovat na YouTube, Facebooku či na televizním kanálu 1. Boleslavské.

"Jsem velmi rád, že navzdory hodně netradiční formě na nás diváci nezanevřeli, můžeme se chlubit skvělou sledovaností, dokonce si troufám tvrdit, že kdyby každý, kdo finálový večer sledoval, dorazil osobně, do sálu bychom se nevešli. Především mám ale velkou radost z toho, kolik nadaných, šikovných a pilných dětí v Boleslavi máme," uvedl náměstek primátora Daniel Marek, který byl i letos opět členem poroty.

Kromě Daniela Marka a dalších zástupců Šance pro děti v ní zasedl i zpěvák Pavel Calta, tanečnice Veronika Lálová a zpěvačka Nelly Řehořová. Ti všichni v průběhu finálové vánočního koncertu vystoupili a zpestřili tak divákům televizní přenos. V porotě usedl také původně soutěžící, judista Adam Kopecký, který letos ovládl i cenu Sportovec Mladé Boleslavi. Není divu, má za sebou obdivuhodnou sezónu, kdy se postupně stal juniorským mistrem republiky, Evropy i světa.

Kromě prvních tří výherců, kteří si rozdělili 50, 30 a 20 tisíc korun, byli tentokrát oceněni i  soutěžící na 4. a 5. místě. "Ten rozdíl mezi prvními pěti byl tak těsný, že nám přišlo nefér toto nezohlednit a neocenit všech pět. Je to o motivaci a podpoře, kterou tím poskytneme," vysvětlil předseda správní rady nadačního fondu Milan Pruner. Pátá skončila tanečnice Ilona Sofie Vlková a 4. místo obsadila zpěvačka Adélka Šturmová.

Udělena byla také cena diváků, i toto hlasování probíhalo online a zapojilo se do něj úctyhodných 2701 lidí. Diváky nejvíce oslovil Radek Štrobach, juniorský mistr Evropy v brazilském bojovém umění capoeira. 

„Pro mě tento ročník byl úžasným zážitkem. Vidět ty tváře dětí a radost, že my jako diváci, dospělí i děti, uznáváme jejich umění, píli, tvrdou práci je úplně něco jiného v tom nejlepším slova smyslu. Navíc jsem byla velice mile překvapena, jak skromní a pokorní tito talentovaní mladí lidé jsou," dodala za Nadační fond Šance pro děti Iva Crookston

Převzato z MB-net.cz

bottom of page