top of page

Koncert talentů 2018

Screen Shot 2020-11-21 at 5.30.31 PM.png
Screen Shot 2020-11-21 at 5.31.06 PM.png

Koncert talentů nabídl podívanou na nejlepší mladé současné hudebníky, zpěváky a kapely z Mladé Boleslavi. Ti všichni měli ve své historii příležitost vystoupit v některém z ročníků soutěže Boleslavsko hledá talent a tam se dostali až do finále, někteří se stali vítězi. Soutěžní ročníky proběhly v letech 2012, 2014 a 2017.
Organizátorem celého koncertního večera byl Nadační fond Šance pro děti, který dlouhodobě podporuje talentované děti z Mladé Boleslavi a sleduje jejich vývoj a případné úspěchy. Mohli jsme se zaujetím sledovat vystoupení nejpočetnějšího finalisty z roku 2012 a tím byl pěvecký sbor Paprsek. Téměř 40 děti předvedlo , že právem jim patří post kvality a stálice, která již 45 let zdobí kulturní akce města.

 

Dále vystoupila zpěvačka Vanesa Gažiková. Svým ohromujícím hlasem a talentem zřejmě po dědečkovi získala obdiv publika.

 

Dalším interpretem byla dámská kapela Kafe. Skupina jemných děvčat s poprockovým nádechem tvorby působí velmi atraktivně, v podání kytar, kláves ,bicích a samozřejmě zpěvu.

 

Následným vystupujícím bylo trio El Clavitos, ty se staly vítězkami druhého ročníku. Doslova „oprášily „ společné vystupování a zhruba po necelých 2 letech vystoupily a zazpívaly společně.

 

O sólové krásné vystoupení se postarala kytaristka a zpěvačka Klára Melčáková. Dalším nezapomenutelným účastníkem dvou finále soutěže byl Václav Hořák. Všestranný hudebník, student konzervatoře , tentokrát vystoupil s kapelou In Action, která sklidila neobyčejné uznání a potlesk publika.

 

Předposledním vystupujícím byla kytaristka a zpěvačka Fiorenza Amerighi, ta nabídla skvělý hudební zážitek. Posledním vystupujícím byl loňský vítěz soutěže Boleslavsko hledá talent punck – rocková skupina Wotazník.
Koncert provázela i taneční vystoupení skupiny Jumping Kangaroos a UR Dancers, ti všichni byli také ozdobou předešlých finálových večerů. Velmi atraktivní byl i úvod koncertu v režii 11 leté vícemistrině světa ve sportovním aerobiku Lucie Staňkové.


Podvečerem provázel moderátor Dalibor Gondík a vystoupili hosté – Debbi a Mirai Navrátil. Oba jsou držiteli ceny Anděl v roce 2018. Jejich vystoupení zvedla přítomné v sálu ze židle.


„Koncert talentů byl krásným hudebním zážitkem. Každý ročník soutěže Boleslavsko hledá talent zanechá vzpomínky a jsem velmi rád, že můžeme finalisty sledovat i nadále. Někteří dosahují mimořádných úspěchů, zmíním např. Filipa Salače, který tehdy 12 letý, nyní již 16 letý mladík od příštího roku bude pravidelně jezdit závody mistrovství světa v silničních motocyklech. Hudebníkům jsme nabídli příležitost zahrát si na jedné scéně. Cílem bylo udělat krásnou hudební akci pro děti a mladé lidi , poskládanou z Boleslaváků. A to se myslím povedlo.“ Uvedl Daniel Marek, náměstek primátora města Mladá Boleslav a člen Nadačního fondu Šance pro děti. Ten se rozhodl, že zisk ze vstupného zdvojnásobí a částku 20.000,- Kč věnuje zpět hudebníkům na rozvoj jejich talentu.

 

Štastnou výherkyní se stala Klára Melčáková.

bottom of page