TURNAJ VE STREET FOTBALE

23.6. 2021 se uskutečnila skvělá akce, kterou jsme s nadšením podpořili. V rámci našeho projektu "DOMOV ZVANÝ ULICE" jsme se podíleli na pořádání akce STREET FUČUS neboli street fotbal, který měl za úkol pomoci motivovat a hodnotně strávit volný čas dětem, které by ho běžně trávily na ulici bez cíle.

 

Turnaje se zúčastnilo na 50 dětí, které byly nakontaktovány v parcích, na ulicích, na místech, kde se schází.

Akci pořádala nízkoprahová společnost Proxima Sociale a my jsme nabídli zakoupení cen pro 3 vítězná družstva.

 

Krásná ocenění byla bezesporu velkou motivací, děti dostaly mimo sladkostí, reklamních předmětů, tužek, bloků, např. i poukázky do knihkupectví, kde si mohly zakoupit svou první vlastní knihu. 

Neznámá zákoutí VIRTUÁLNÍHO světa

Socnety, hackeři, podsvícené světlo, intagrameři, influencer nebo otázky typu: "Můžeme mít vůbec kontrolu nad tím, co dítě v online prostoru dělá?".

 

Nadační fond Šance pro děti vám přináší živý webinář s dvěmi úžasnými odborníky, které vám přiblíží skrytá zákoutí virtuálního světa, pomohou vám rozumnět tomu, co děti prožívají, co očekávají od své aktivity na internetu a mnoho dalšího.

Tyto webináře jsou určené rodičům boleslavských základních škol, kterým není jedno, co jejich děti dělají, zatímco tráví svůj čas na počítači. Často jako rodiče ani nevíme, co je opravdu in nebo jak se v určitých situacích zachovat. 

Rodiče všech dětí na ZŠ v MB měli tak šanci se zdarma připojit k webináři, využít prostor pro anonymní dotazy a pomoci sobě a svým dětem být ONLINE více v bezpečí.

Webinář byl pořádán pod vedením ředitele a zakladatele společnosti PORTUS Prachatice - Ing. Petra Šmída. 

Seminář se konal v termínech 20., 21., 27., 28., 30.4. vždy od 17-19. hodin.

Screen Shot 2021-04-19 at 5.43.23 PM.png

Právě pracujeme na...

01/

Výtvarná soutěž
BOLESLAV JINAK

Protože víme, že v MB je mnoho šikovných dětí, které rády soutěží, vytvořili jsme zcela novou výtvarnou soutěž BOLESLAV JINAK a doufáme, že se do ní co nejvíce z vás zapojí. Jakékoliv výtvarné znázornění Mladé Boleslavi, co na ní máte rádi, co vám v ní chybí nebo co vidíte jinak, je vítáno. Více informací naleznete v červeném rámečku na začátku našich webových stránek...

Těšte se na slavností předání cen z rukou známých osobností a porotu sestavenou z českých výtvarníků a to dne 21.října ve Sboru českých bratří v MB.

02/

Kurz pro učitele 
JSEM DÍTĚ CIZINEC a NEROZUMÍM VE ŠKOLE ani slovo

Být mimo kolektiv, být jiný, nemoci si o nic říci nebo si nalézt kamaráda? Tak přesně tak se cítí každé dítě, které přijde do ČR bez znalosti češtiny a začne chodit do školy. Pro české dítě často normální den, pro dítě cizince často noční můra.

Vzhledem ke změně školského zákona, která rozpoznává nutnost věnování se dětem cizincům jsme uspořádali velice zajímavý kurz, který rozebírá kultury jako jsou vietnamská, mongolská či ukrajinská a vysvětlí učitelům, z jakého prostředí děti pochází, čeho se často obávají, proč se s nimi někdy těžce pracuje a jak to překonat, jak je známkovat a pomoci jim v začlenění... Zefektivnění tohoto procesu je pomocí nejen dětem cizincům, učitelům, ale i českému kolektivu, který lépe pracuje a přijme nového žáka. 

03/

Tvorba brožury 
ŠKOLSKÝ SYSTÉM V ČR
pro děti cizince

Ocitli jste se vy nebo vaše děti někdy jako cizinci v jiném školském systému? Mladá Boleslav má mnoho dětí cizinců. Vaše děti mají jistě mezi nimi kamarády, sedí vedle nich ve škole. Víte, jaké to, když dítě nerozumí jediné slovo, když se sem přistěhovalo za rodinou, z oblastí, kde je válka a jeho rodiče pro něho chtějí lepší budoucnost?

Proto jsme vytvořili a necháváme přeložit brožuru o tom, jak to v české škole chodí do 6 nejčastějších jazyků.

Na vybraných školách budou tak animované obrázkové mapy pro snažší orientaci a ve spolupráci s MV ČR

a Odborem školství v MB chystáme mnoho mnoho dalšího.

04/

Nový díl pořadu 
​ŽIJ SVŮJ SEN

Screen Shot 2021-08-22 at 5.00.37 PM.png

Z OČÍ DO OČÍ
                 
aneb  ŽIJ SVŮJ SEN

Další motivační video zaměřené na témata,

s kterými se potýkají děti na základních školách je na světě.

 

Tentokrát jsme si pozvali velice inspirativní úspěšnou boleslavačku Nellie Albrecht, která založila a vede největší baletní školu v našem regionu.

Jaký byl příběh za jejím snem? Kde se na chvíli rozplynul a co se z toho naučila?

Díky tomuto projektu mohou děti poznat skutečné příběhy a situace, s kterými se jednou mohou setkat i oni. Cílem je získat poučení a v rámci primární prevence na školách, kterou náš nadační fond podporuje, edukovat děti mimo jiné o tématech dospívání, drog, role neúspěchu nebo výběru povolání a osobních cílů.

Spolupráce s partnerskou nadací

                               Archa Chantal

Nadační fond Šance pro děti se rozhodl pátrat po mladých inspirativních lidech

a po nedlouhém pátrání jsme se seznámili s dvěmi úžasnými slečnami, studentkami gymnázia Dr. Josefa Pekaře. 

Lída Kusá a Karolína Soukupová se rozhodly, že během první vlny pandemie nebudou jen sedět doma, ale podívají se okolo sebe a naleznou ty, kteří potřebují jejich pomoc a chybí jim úsměv na rtech. 

Vytvořily projekt, který nazvaly Radost pomáhá a spolu s přáteli ale i zcela cizími lidmi, které prostřednictvím své kampaně oslovily, vyráběly dárečky a maličkosti pro mladoboleslavskou LDN a to jako součást své dobrovolnické činnosti v Dobrovolnickém centru Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi.

Paní Chantal Poullain, ředitelka a zakladatelka spolupracující nadace Archa Chantal přijela ocenit tyto dvě mladé dámy a předala jim speciální cenu NF Šance pro děti a soutěže Boleslavsko hledá talent 2020 a také svůj kalendář PROMĚNY a své CD Chansony.

 

Děkujeme.

Chcete-li se i Vy zapojit a stát se Ježíšky pro naše mladoboleslavské seniory, klikněte  na logo pro více informací.

Screen Shot 2020-11-16 at 4.18.07 PM.png
Screen Shot 2020-11-21 at 4.43.20 PM.png